fbpx

Časté otázky

Zhrnutie najčastejších dotazov našich záujemcov o zamestnanie.

V prípade, že nenájdete odpoveď na niektorú z tém, neváhajte kontaktovať naše kolegyne z náboru, radi Vám poskytnú všetky doplňujúce informácie.

  1. V prvom kroku budeme potrebovať Váš životopis. Môžete nám ho zaslať na náš email : praca@edymax.de
  2. Následne Vás budú kontaktovať naše kolegyne z náboru s aktuálnymi pracovnými ponukami. Zašleme Vám detailné informácie k jednotlivým ponukám a zodpovieme všetky prípadné otázky.
  3. Ak si vyberiete niektorú z naších ponúk, následne vyriešime dokumentáciu. Budeme od Vás potrebovať výpis z registra trestov, ktorý si na počkanie vybavíte na každej pošte a vyplniť dokumenty dôležité pre pripravenie Vašej pracovnej zmluvy.
  4. Vycestovať za novou prácou môžete už o pár dní (v ideálnom prípade aj nasledujúci deň). Snažíme sa, aby bol celý proces veľmi rýchli a transparentný.

Požiadavky na jazykové znalosti závisia od konkrétnej pozície. Pri niektorých pozíciách si povaha práce vyžaduje lepšiu znalosť nemčiny, prípadne angličtiny. Je výhodou ovládať aspoň základy nemčiny.

Dokážeme Vás však často krát zamestnanť aj bez znalosti nemeckého jazyka a to na projekty, kde už s nami pracuje väčšia skupina Slovákov alebo Čechov, prípadne si to nevyžaduje povaha práce.

Samozrejme nie! Všetky naše služby sú Vám k dispozícii bezplatne.

Pred vycestovaním Vám pošleme kontakt na Vášho koordinátora v Nemecku, spolu s adresou ubytovania. S koordinátorom si následne dohodnete miesto a čas Vášho príchodu.

Preplácanie nákladov na dopravu pri nástupe do zamestnania je individuálne, podľa konrétneho projektu.

Ak cestujete dopravcom, vlakom, autobusom, náklady sa vypočítavajú tak, že sa vynásobí počet kilometrov koeficientom 0,06 €. Napr.: (1000 km x 0,06 € = 60 €).

Vycestovať vlastným automobilom nie je podmienkou, ale budete flexibilnejší v čase osobného voľna - nákupy, výlety a pod. Ak vycestujete vlastným autom dostanete príspevok na 1. cestu do Nemecka : 0,12 €/km. Napr.: (1000 km x 0,12 € = 120 €).

Všetky cestovné náhrady sa uznávajú len po predložení „dokladov - bločkov“ o úhrade cestovného.

Momentálne nie sú v platnosti žiadne špeciálne opatrenia a sitácia je obdobná ako v SR/ČR.

Budete zamestnaný na Nemeckú pracovnú zmluvu a bude za Vás odvádzané sociálne, zdravotné a dôchodkové poistenie podľa zákonov platných v Nemecku.

Zmluvu Vám zašleme pred vycestovaním na email (aby ste sa ňou v prípade potreby vedeli preukázať na hraniciach) a následne ju podpíšete už priamo s Vašim koordinátorom v Nemecku.

Ubytovanie zabezpečujeme štandartne vo víkendových domoch alebo bytoch, v závislosti od vyťaženia ubytovacích kapacít v danej lokalite. Zamestnanci bývajú štandartne 2-ja (max.3-ja) na izbe (napr. 2 páry v 2-izbovom byte).

Náklady na ubytovanie znáša zamestnanec, pričom my ako zamestnávateľ poskytujeme príspevok na ubytovanie vo výške od 1 € za každú odpracovanú hodinu v príslušnom mesiaci.

Príklad: Mesačné náklady na bývanie zamestnanca predstavujú +/- 400 €. Odpracujte v danom mesiaci 160 hodín - prispejeme Vám teda na ubytovanie sumou 160 €. Vaše reálne náklady potom predstavujú len 240 €.

Máte možnosť nájsť si aj vlastné ubytovanie. Náš príspevok na ubytovanie samozrejme budete od nás dostávať aj naďalej.

Vrátenie daní z Nemecka

Aj keď odpracujete v Nemecku iba niekoľko mesiacov, pravdepodobne Vám vznikne nárok na vrátenie dane. Ide o slušnú sumu, pohybujúcu sa v stovkách eur (často aj viac než 1.000 €). Žiadať o nich môžete jedine podaním nemeckého daňového priznania.

Získať maximálnu možnú sumu Vám pomôže naša partnerská spoločnosť TJ-Legal, s.r.o. Ak ju kontaktujete ako náš zamestnanec, máte nárok na 10% zľavu.

Kontakty:

E-mail: kontakt@tj-legal.com
Tel.: +421 51 321 5211
Web: https://tj-legal.com/vratenie-dani/vratenie-dani-z-nemecka

Rodinné prídavky v Nemecku

Ak máte deti, tak prácou v Nemecku Vám vzniká nárok na poberanie detských prídavkov, aj keď sú deti na Slovensku. Ich výška na jedno dieťa sa môže vyšplhať až na 2 628 € na rok.

Získať maximálnu možnú sumu na každé dieťa Vám pomôže naša partnerská spoločnosť TJ-Legal, s.r.o. Ak ju kontaktujete ako náš zamestnanec, máte nárok na 10% zľavu.

Kontakty :

E-mail: kontakt@tj-legal.com
Tel.: +421 51 321 5211
Web: https://tj-legal.com/rodinne-pridavky/pridavky-na-dieta-nemecko